Mutlu Akü Mobil Servisimiz İstanbul’da Tecrübeli Ekibi İle En Çok Tercih Edilen Akü Firmasıdır, 7/24 Gezici Servisimiz Akü Takviye ve Akü Satışı İçin Bulunduğunuz Konuma Geliyoruz, Her Çeşit ve Bütçenize Uygun Akü Seçenekleri Bulunduğunuz Konumda Ücretsiz Montaj, Araç Akü Mağazamız 24 Saat Akü Satış Ve Bulunduğunuz Konumda Montaj Hizmeti Veriyor. Aküler elektrik enerjisini kimyasal enerji olarak depolar. Gereksinim duyulması durumunda bu enerjiyi ise elektrik enerjisine çevirir. Aydınlatma, çalıştırma ve ateşleme gibi görevleri olan aküler, esasen araç motorunu çalıştırmaya yardımcı olur. Akü söz konusu olduğunda en çok tercih edilenlerden biri de şüphesiz ki Mutlu Akü oluyor.
Son yıllarda otomotiv teknolojisinin ilerlemesiyle birlikte üretilen yeni nesil akü modelleri, aynı zamanda elektrik enerjisinin kimyasal enerji şeklinde depolanmasına yardımcı oluyor. Mutlu Akü çeşitleri de bu tarz ürünler sunuyor. Yeni nesil teknolojiyle üretimi yapılan bu akü modelleri, daha az bakım gerektiren ve daha uzun ömürlü kullanım deneyimi vadeden akü türleridir.

Mutlu Akü Nasıl Çalışır?

Akülerin çalışma aşaması, birbirini tetikleyen bir stilde olur. Başlangıç aşaması, aydınlatma aşaması, ateşleme aşaması ve çalıştırma aşaması ile işlev görür. Motor devreye girdikten sonra alternatör, otomobile elektrik verir. Kurşun asitli akü türleri akımı serbest bırakmak ve ardından hızlı bir şekilde şarj edilmek üzere tasarlanmış olan ekipmanlardır. Bu aküler sadece marş görevini yerine getirmez. Buna ek olarak elektrik enerjisini kimyasal şekilde depolar. Gereken durumlarda ise bu enerjiyi devreye sokar. Bunlara ek olarak Mutlu Akü, otomobilin elektrik ihtiyaçları arzı aştığı zaman gereken ek gücü en iyi şekilde sağlar.

Mutlu Akü Çeşitleri Nelerdir?

Bilindiği üzere bütün motorlu taşıtlarda aküler kullanılır. Bu akülerin üretiminde tercih edilen ana bileşenler sülfürik asit ve kurşundan oluşur. Genellikle de kurşun-asitli akü şeklinde isimlendirilir. Motorlu arabalarda kullanım imkanı bulan Mutlu Akü, standart çalışma stiline sahiptir. Kullanım alanlarına göre de traksiyoner aküler, stasyoner aküler, otomotiv aküler şeklinde gruplandırılır. Ayrıca Mutlu Akü türlerini metal cinsine göre de ayırabiliriz. Bunlar; gümüş-çinko aküler, nikel-kadmiyum aküler, demir-nikel aküler, kurşun-asitli aküler şeklindedir.

Tüm Mutlu Akü türleri yüksek performans özelliği göstermesi ile bir adım öne çıkar. Aralarında kullanım verimliliği ve performans değişiklik gösterir. Bu değişiklik ise aracın ihtiyacına göredir. Aynı zamanda kurşun-asitli akülerin de kendi içinde sulu ve kuru olarak alt kategorileri olduğunu eklemeliyiz. Siz de Mutlu Akü gereksinimleriniz için bizimle irtibat kurabilirsiniz.