Akü

Akü, elektrik enerjisini, kimyasal bir şekilde muhafaza eden ve gereksinim duyulduğunda elektrik enerjisine dönüştüren bir enerji depolama sistemi ya da aracıdır. Aydınlatma, çalıştırmayla beraber ana hedefi araç motorlarının çalışmasını sağlamaktır. Akü elektrik devreleriyle tepkime içerisine giren kimyasal enerjinin elektrik enerjisine dönüşümüdür. Fakat günümüz şartlarında otomotiv teknolojisinin bir hayli ilerlemiş olmasıyla birlikte imal edilmiş olan yeni nesil akü modelleri, ayrıca elektrik enerjisinin, kimyasal enerji olarak depolanması ve gereksinim duyulduğunda kullanılabilmesi işlevlerini de görür. Yeni nesil üst teknolojiye sahip olan akülerle standart bakım gerektiren ve şarj değişiminde oluşan deformasyonlar engellenmiştir. Yeni ürünlerde ayrıca AGM teknolojisi ve Start-Stop işlemleriyle daha fazla performans alınabilmektedir.

Akünün çalışma süreci ve prensipleri birbirlerini tetikleyen süreçleri kapsamaktadır. İlk olarak aydınlatma, ateşleme ve çalıştırma sırası izlenmektedir. Bu konu kesinlikle akü nedir sorusunun tanımıyla özdeşleşir. Araç motorunun çalışmasından sonra, alternatör tarafından araca elektrik yüklenmektedir. SLI tipine sahip, kurşun-asitli akü modelleri, amper ile ölçülen yüksek seviyedeki bir patlama akımının serbest kalması ve sonradan hızlı bir biçimde şarj edilebilmesi için tasarlanmıştır. Bu tarz aküler sadece marş görevinin tamamlanmasını yerine getirmekle kalmaz ve elektrik enerjisinin kimyasal bir şekilde depolanması ve gerektiği zaman tekrar kullanılması ve benzer birden fazla işlevin yerine getirilmesini sağlar. Bütün işlevlerin yanında akü, araçların elektrik gereksinimleri şarj sisteminden gelen arzı aştığı zaman gerekli ekstra gücü sağlamaktadır.

Standart şartlarda neredeyse bütün motorlu araçlar için akü kullanılır. Üretiminde tercih edilen ana maddeler, sülfürik asit, kurşundan oluştuğundan ötürü kurşun-asitli aküler olarak da nitelendirilebilir. Motorlu araçlarda tercih edilen bütün akü modelleri, akü nedir sorusuna verilen cevapları kapsayan bir çalışma prensibine sahiptir. Kullanım alanına göre değişen akü modelleri; stasyoner akü, otomotiv akü, traksiyoner akü olarak gruplara ayrılmaktadır. Metal sınıfına göre kurşun-asitli, demir-nikel, kadminyum ve gümüş – çinko aküler bulunur. Bu tarz akülerin arasında kullanım verimi ve performans konusunda değişiklikler olur. Günümüz şartlarında en çok tercih edilen akü modelleri kurşun asitli-akü modelleridir. Kurşun-asitli akülerde kendi içinde kuru ve sulu olarak alt kategorilere ayrılmaktadır.

Akü Oto

Akü OtoŞarj hizmetlerimizden araçlarınızın bütün ihtiyaçlarını karşılayacak nitelikte geliştirilmiş hizmetlerimizle siz değerli müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarını 30 dakika içerisinde çözüme kavuşturmaktayız. Akü oto hizmetlerini profesyonel bir biçimde siz değerli müşterilerine sunan Elmas Akü bu anlamda geniş akü ürünleri yelpazesi ile siz değerli müşterilerine profesyonel bir hizmet olanağı sunuyor. Yolda kalmış araçlarınızın akü değişimini hızlı bir şekilde tamamlayan Elmas akü bu anlamda bütün gereksinimlerinizi karşılıyor. Sizlerde Akü Oto hizmetlerimizden yararlanmak için +90 534 481 33 80 telefon numarasını arayabilirsiniz. Elmas Akü sitesini ziyaret ederek ihtiyacınız olan hizmetler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. İstanbul Avrupa yakasının hangi lokasyonunda olursanız olun, 30 dakika içerisinde akü oto hizmetlerimizi siz değerli müşterilerimize sunmaktayız. Merak ettiğiniz diğer detaylar için www.elmasaku.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Elmas Akü İstanbul Avrupa yakası ilçelerinde uzun yıllardır Akü oto hizmetlerini müşterilerine profesyonel bir şekilde ve kesin çözümlerle sunmaya devam etmektedir. Özellikle son yıllarda Akü Oto hizmetlerini müşterilerine profesyonel bir şekilde sunan Elmas akü tüm müşterilerinin akü ihtiyaçlarını bugüne kadar sorunsuz bir şekilde çözüme kavuşturmuştur. Firmamız akü hizmetlerini sunarken dünyanın en büyük akü markalarının ürünlerini kullanmaktadır. Akülerinizin boşalması ve araçlarınızın buna bağlı olarak yolda kalmasına karşın Elmas akü profesyonel personel ekibi anında yola koyularak araçlarınızın olduğu konuma 30 dakika içerisinde gelerek bütün sorunlarınızı çözüme kavuşturmaktadır. Sizlerde hizmetlerimizden yararlanmak ve acil akü oto hizmetleri için +90 534 481 33 80 telefon numarasını arayabilirsiniz.

Elmas Akü, akü oto hizmetlerini her zaman uygun fiyat garantisiyle siz değerli müşterilerine sunmuştur. İstanbul Avrupa yakasında bu yüzden en çok tercih edilen akü değişim firmalarından biriyiz. Akü satışı ve akü montajı konusunda sizlere sunduğumuz kaliteli hizmetlerle müşteri memnuniyetine verdiğimiz önemi her zaman kanıtlamaktayız. Elmas Akü araçlarınızın boyutu ve türü ne olursa olsun, her tarzda araca uygun akü çeşidini bulundurmaktadır. Araçlarınızın akü arızasından ötürü yolda kalmasına karşın kesin çözümler sunmaktayız. Elmas Akü hizmetlerinden yararlanmak için 0534 481 33 80 telefon numarasını arayabilirsiniz.

Akü Şarj

Akü şarj hizmeti konusunda çığır açan Elmas Akü İstanbul Avrupa Yakasında siz değerli müşterilerine profesyonel hizmetler sunmaya devam ediyor. Akü şarj hizmetlerimizi siz değerli müşterilerimize pratik ve hızlı bir şekilde sunuyoruz. Akü hizmetlerinde İstanbul Avrupa yakasının en çok tercih edilen firmalarından biri olan Elmas Akü sizlere müthiş bir hizmet deneyimi yaşatıyor. Sizlerde akü şarj hizmetlerimizden yararlanmak için +90 534 481 33 80 telefon numarasını arayabilirsiniz. Dünyanın en kaliteli akü markalarının ürünlerini kullanan firmamız siz değerli müşterilerine, müşteri memnuniyeti ilkelerine uygun bir hizmet sunuyor. Özellikle yolda kalan araçlarınızın tüm sorunlarını kısa sürede çözüme kavuşturuyor ve siz değerli müşterilerimizin akülerini hızlı bir şekilde şarj ederek yolculuğunuzu kesintisiz bir şekilde yaşamanızı sağlıyoruz.

Elmas Akü olarak önceliğimiz müşteri memnuniyetine dayalı bir hizmet sunmaktır. Sizlere akü şarj hizmetlerini kısa bir süre içerisinde sunuyoruz ve sizleri tüm sorunlarınızdan kurtarıyoruz. Elmas Akü her zaman bölgesinde en çok tercih edilen akü firmalarından biridir. Firmamız dünyada en çok tercih edilen ve kaliteli olan akü markalarının ürünlerini tercih ederek, siz değerli müşterilerimizin yarı yolda kalmasını engelliyor. Sizlere sunduğumuz akü şarj hizmetlerimiz oldukça hızlı bir şekilde yapılmaktadır. Aracınızın markası, modeli ve boyutu ne olursa olsun, Elmas akü olarak sizlere hizmetlerimizi her zaman profesyonel bir şekilde sunmaktan gurur duyuyoruz. Sunmuş olduğumuz titiz hizmetlerden ötürü bölgemizde en çok tercih edilen akü firmalarından biri haline geldik. Amacımız müşterilerimizin yolda kalma gibi problemler yaşamaması ve bu tarz sorunlara kalıcı çözümler sunmaktır.

Elmas Akü her zaman alanında uzman olan personelleriyle 7/24 siz değerli müşterilerine akü şarj hizmetlerini kesintisiz bir şekilde sunmaktadır. Amacımız sektörümüzün ve firmamızın gelişimini sürdürmeye çalışarak, profesyonellikle ve kaliteyle hizmetlerimize devam etmektir. Elmas Akü İstanbul Avrupa yakasının neresinde olursanız olun, konumunuza gelerek anında akü şarj hizmetlerini ve akü takviyesi akü dolumunu sizlere sunmaktadır. Sizlerde hizmetlerimizden yararlanmak istiyorsanız, www.elmasaku.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Sizlere her zaman kesintisiz ve kaliteli hizmetler vermeye devam ediyor ve akü şarj taleplerinizi pratik yöntemlerimizle karşılıyoruz.